REKLAM KODUNU GİRİN.

Gmail Ne İşe Yarar? Özellikleri Nelerdir?


REKLAM KODUNU GİRİN.

Gmail Ne İşe Yarar? Özellikleri Nelerdir?

Gmail Google tarafından hizmete sunulmuş ücretsiz e-posta seçeneğidir. Bu sayede kullanıcılar ücretsiz olarak istedikleri her an gmail üzerinden mail alabilir veya gönderebilirler. Mail gönderme veya alma dışında saklama alanı da sunması sayesinde verilerinizi sağlayabileceğiniz bir program olarak kullanılmaktadır.

Google arama motoru ile birlikte sunduğu bu teknoloji ile kullanıcıların istediklerinde anlık iletiler almasını kolaylaştırmaktadır. Mailler arşivle seçeneği ile uzun süre saklanabilir. Ayrıca giden veya gelen mailler tamamen silinerek daha fazla yer açılabilir.

Gmail özellikleri arasında yüksek depolama alanı sunması ve sorunsuz olarak bu alanda resim, ileti veya dosyaların saklanmasına imkan sağlaması yer almaktadır.

Gmail Nasıl Kullanılır?

Mail göndermek isteyenler için tercih edilen seçenekler arasında bulunan gmail kolay kullanımı ile herkesin kullanabileceği bir seçim olmaktadır. Kullanmak isteyenlerin ilk olarak hesap oluşturmaları ve mail adresi almaları gerekir. Kolayca yapılacak olan kayıt işlemi ile kişiler kendilerine ait bir hesap alarak bu şekilde hesap üzerinden işlem yapabilirler.

Güvenilirliği konusunda alınan önlemler sayesinde mail adresinde bulunan verilere kullanıcı dışında ulaşım sağlanması zordur. Bu durumda daha güvenli olması nedeni ile gizli verilerinde uzun süre saklanacağı bir alan sunmaktadır. Dosya, resim ve veri gönderimi yapılabilen bir program olması edeni ile rahatlıkla kullanılabilir.

Gmail Nasıl Açılır?

Google tarafından hazırlanmış ve ücretsiz kullanımı ile tercih edilen gmail açmak için kişisel bilgilerin sisteme girilmesi yeterli olmaktadır. Kişisel bilgiler gizli tutulduğu için gereken her bilgi kayıt işlemlerinde rahatlıkla girilebilir. Alınan e posta adresi ile gmail üzerinden istenilen her durumda giriş yapılarak anlık ileti alınabilir veya adresi bulunanlara gönderim yapılabilir.

Gmail reklam konusunda da küçük ayrıntılar halinde ekranın farklı bölümlerinde yer almasını sağladığı için engelleyici reklamlara yer verilmez. Ekranı kapatan reklamlardan sıkılanlar için kullanılacak olan gmail daha kullanışlı bir program seçeneği olmaktadır.

Gelen iletileri daha sonra okumak için okunmadı olarak işaretleme imkanı da sunduğu için seçilen mailler ekranda görülür ve daha sonra istenildiğinde okunmadığı için yeniden okunabilir.

 

Henüz Yorum Yazılmamış.

Sorularınızı buradan sorabilirsiniz.