REKLAM KODUNU GİRİN.

Gmaile Başka Bir Mail Adresi Ekleme


REKLAM KODUNU GİRİN.

Gmaile Başka Bir Mail Adresi Ekleme

İşletim sistemi Android olan cihazlarda Yahoo Mail, Hotmail gibi adresler de dahil olmak üzere birçok alanı kullanılabilirsiniz.  Tek bir yerden hepsini kontrol edebilmek, bu alanlardaki mail akışını görmek zaman ve kolay kullanım açısından avantajlıdır. Bu neden Gmail hesap kullanımı kısa sürede ciddi bir kitleye ulaşmıştır.

Google Dışı Adresler ve Gmail Ortak Yönleri

Google hesabı üzerindeki Gmail özelliklerinin bazı özellikleri diğer adreslerde de görülür. Örneğin gönderene ya da başka bir kıstasa göre mail arama özelliği, maili bir klasöre taşıma ve yanıt maillerinin görünümlerini değiştirme özellikleri mail adresleri genel özellikleridir.

İçe Aktarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Yeni bir hesap açıldığı varsayılırsa Gmail üzerinde başka mail adresi ekleme işlemi kolayca yapılabilir. Bunun için Gmail adresine girilmesinden sonra sol üst bölümde rehber yer alır bu rehbere tıkladığınızda karşınıza bir ekran çıkar ve yine ekranın solunda gruplar bölümü yer alır. Bu alandan başka hesapları içe aktarma işlemi ile, Outlook, OL, diğer e posta adresleri ve Yahoo! Gibi platformlardaki listelere ulaşabilir, tek yere kişi listesini toplayabilirsiniz.

Yeni Kişi Ekleme

Gmail üzerinden birini eklemek isterseniz da işlem son derce basittir. Yine Google- Gmail üzerinden rehbere geldiğinizde sağ alt bölümde kırmızı + kişi işareti yer alır. Bu alana tıkladığınızda aranan kişinin kolay bulunması için bir satır çıkar.  Burada isim soy isim bilgisi girerek Gmail kişi ekleme yapılır.

Profilde Değişiklikler Yapmak İstiyorum

Profilinizde değişiklikler yapmak istediğinizde sağ üst bölümde yer alan kısmında Gmail alanı tıklanır. Sonra yine sağ üst bölümde yer alan yuvarlak bölümden ayarlar sekmesine tıklanır. Burada karşınıza tüm Gmail hesapayarı için detaylar yer alır. Seçeneklerden hangisini değiştirmek istediğinize karar verdikten sonra işaretlere göre yönlendirmeler takip edilir.

Tema- Arka Plan Değişimi

Arka plan görüntüsünde değişiklik yapmak için Gmail tema değişimi bölümüne geliniz. Ayarlar kısmının olduğu sırada bir alt bölümdedir. Bu alanda beğendiğiniz arka planı seçerek daha keyifli bir kullanım saylayabilirsiniz. İsteğe göre kendi bilgisayarınızdan fotoğraflar da eklenebilir.

Etiketler: , , ,

Henüz Yorum Yazılmamış.

Sorularınızı buradan sorabilirsiniz.