REKLAM KODUNU GİRİN.

Google Play Store Nedir?


REKLAM KODUNU GİRİN.

Google Play Store Nedir?

İnternet kullanıcılarının merak ettiği sorulardan biri Google Playuygulamasıdır.  Kısaca özetlemek gerekirse, Android işletim sistemi olan cep telefonları için indirme mağazasıdır.  Bu platformda birçok uygulama yer alır ve günlük hayatı da kolaylaştıran çok sayıda eğlenceli ve işe yarayan uygulama bulunur.

Google Play Uygulamaları Ücretli mi?

Bu alanda kullanıcılara sunulan uygulamalar yazılımcılar ve bu konuyla ilgilenen meraklıları tarafından geliştirilmiştir.  Özellik ve türüne göre ücretsiz uygulamalar olduğu gibi satın alınarak indirilen uygulamalar da yer alır. Ancak tüm bu işlemleri de yapmadan önce cep telefonunuzaGoogle Play Storeyüklenmiş olması gerekir.Bu işlem sonrasında güvenli, rahat bir şekilde alışverişe başlayabilirsiniz.

Android Market ve Sundukları

Ana uygulamayı indirmenizin akabinde Android market tarafından sunulan birçok avantajdan yararlanabilirsiniz. Ancak kafalarda oluşan Google Play Store işlevi konusuna biraz daha yakından bakmakta yarar var. Bu siteyi kullanmaya başladığınız andan itibaren birçok uygulamayı test etmeye başlayabiliyorsunuz ve seçenek bakımından ciddi sayıda bir seçenek söz konusu.  Servislerin her birinin kullanıcıların beklentilerine hitap eden seçenekler olduğundan da bahsetmek gerek.Ayrıca bu alandaki oyunların birçoğu son derece popüler ve bazı üniversiteler için ders çalışmayı kolaylaştıran bazı uygulamalara da rastlanıyor.

Oyun İndirme

En güzel Google Play özelliğide denebilecek durum,oyun indirmeseçenekleridir. Hem ücretli hem de ücretsiz sayısız oyun çeşidi, son derece güzel bir sistemle kullanıcılara sunuluyor.Menü seçeneklerinden dilediğiniz ürünü indirme işlemine başlamadan önce açıklama bölümlerinden kullanım şartları ve hangi Android işletim sistemi için geçerli olduğunda da bakmak gerekmekte. Çünkü her oyun tüm Androidler için uygun olmayabiliyor. Örneğin 2.0 ve üstü için geçerli oyunlar gibi… sitenin bu kadar popüler olmasında oyunların çok büyük bir payı var, çünkü sayı açısından hepsinin bir arada toplayan nadir sitelerden biri. Bu da dilediğiniz oyunu güvenli bir şekilde indirme fırsatı veriyor.

Google Play Alışveriş ve Güvenlik

Platformu kullanırken satın almak istediğiniz uygulamayı kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra alabilirsiniz. Google Play Store alışveriş işlemlerinde önem verilmesi gereken nokta bilgilerinizin korunmasına dikkat etmeniz ve ortak hesap kullanımı nedeniyle daha hassas işlem yapmanızdır.  Hesabın otomatik olarak bilgilerinizi kaydedeceği düşünülürse, bir bilgisayarda hesabınız açıkken yabancı biri giriş yaparak sizin kartınızı kullanabilir. Kötü niyetli kişilerin kart bilgilerinizi eline geçirmemesi için alışveriş sonrasında mutlaka hesabınızı kapatmanız ve otomatik giriş yapılan durumlardan kaçınmanız önerilir.

 

 

 

Etiketler: , , ,

Henüz Yorum Yazılmamış.

Sorularınızı buradan sorabilirsiniz.